Size nasıl yardımcı olabilirim ?

Kanvas Tablo

Kanvas tablo üretimde kullanılan ana yapı tuvaldir. Tuval kanvas adı altında hem baskı hemde tablo olarak iki biçime evrilmektedir. Taboların kalitesi, kullanılan materyallerin kalitesi, basılacak görselin çözünürlüğü ve baskı tekniği ile doğru orantılıdır. Görselin tuval bezi üzerine baskısı yapıldıktan sonra, hammaddesi ahşap olan çevreeye (Ayrıca çerçeveye kasnak da denilmektedir.) tuval zımba veya yapıştırıcı yolu ile monte işlemi yapılmaktadır. Tüm bu işlemlerin sonucunda yukarıda belirttiğimiz özellikler ile orantılı kalitede bir tablo geçmektedir. Piyasada, baskılar birden fazla çeşitte yüzeye yapılmaktadır. Aralarında en yük kalite sunan ise tamamen pamuktan üretilmiş bir tuvaldir.

 

Kanvas tablolar ile ilgili bilinmeye bir bilgide tamamen baskı olduğu düşünülmesidir. Kanvas tabloların genel yapılım amacı; ünlü görsellerin ve resimleri yani sanat eserlerinin imitasyonunun elde edilmesidir. Yöntem baskıdan ziyade el emeğidir. Yağlı boya ve tuval ile yapılmakta olan tablolar bittikten sonra çerçeve ile buluşmaktadır. Tabloların hiçbiri standart bir kalitede olmamak ile beraber ressamların yeteneğine göre çeşitli tiplerde bulunmaktadır. Burada bahsetmemiz gereken önemli olay ise tablo ile baskının askında aynı şey olmadığıdır. Kanvas tablo ismi sektörün hızlı satım ve kolay ulaşılabilirliği ile baskı tablolara da denmektedir. Baskıdan kasıt ise dijital baskıdır.

 

Yani anlatmak istediğimiz; kanvas tablonun eskiden kanvas baskı ile aynı olmadığıdır. Kanvas tablo geçmişe bakıldığı zaman oldukça uzun bir periyotta var olmuştur. Kanvas baskı ise yani şu anda kanvas tablo olarak da anılan ürün, bir dönem bayağı yaygın olan ve sokaklarda duvarları süsleyen posterlerin bir opsiyonu olarak meydana gelmiştir. Posterler göre daha uzun süre deforme olmaması ve daha kaliteli baskıya sahip olması ile kısa zamanda geniş kitlelerle buluşmuştur. Seri üretimi ve gelişen dijital baskı ile evlerde posterlere kıyasla daha çok tercih edilir olmuştur.

 

Kanvas tabloların bir avantajından biri de içinde bulunduğumuz dönemde birçok tasarımı işlemesi ve kişilere kendi tasarımlarını bastırma imkanı sağlamasıdır.

Kanvas baskıdan daha detaylı bahsetmek gerekir ise baskının tuval bezi de içinde olmak üzere birçok materyale uygulanabilen bir tekniğe sahip olmasıdır. Kategoride birçok sayıda teknik olmasının sebebi dijital makine ve kullanılan materyal çeşitliliğinin fazla olmasıdır. Firmadan firmaya çeşitli ebatlarda kolay bir şekilde yapılan baskıların makinesi, kendine özel mürekkepler kullanmaktadır. Materyaller kağıttan faklı olduğu için kullanılacak yüzey özel bir sıvı karışımına tabi tutulur. Sebebi ise baskı esnasında mürekkebin dağılmasını engellemektir. Bahsettiğimiz özelliklerin ışığında, baskı için en çok tercih edilen teknik transfer baskıdır.

Tablo Çeşitleri

Tablo çeşit olarak tasarım anlamında sayılamayacak kadar çok çeşitlilik vardır. Boyun ve şekil anlamında bakmak gerekir ise genel olarak 35x50, 70x 50 ve 70x100 cm gibi yekpare olabilmektedir fakat ölçüler standart olmamak ile beraber farklı değerlerde de olabilir. Bunun dışında biçimsel olarak farklı olan kanvas tablolar da vardır. 3 veya 5 parçadan oluşan, belli bir kompozisyon edası oluşturan bu tip tablolarda genel olarak ölçü ise 30x90 olmaktadır. Parçalı modellerdeki amaç tablo içeriğinin yanı sıra, dekoratif bir biçim ile daha göze hoş gelen bir görsellik yaratmaktır.

Baskı Kalitesi

Özel veya sanatsal içerik barındıran tablolarda baskı kalitesi birkaç sebebe bağlı olarak değişmektedir. Bunlar; yüzey tipi, yüzeye uygulanan mürekkep tipi ve basılacak görselin çözünürlüklüdür. Kaliteli bir mürekkep uzun yıllar solmayacak bir tablo için kilit rol oynamaktadır. Ayrıca kalitesiz mürekkeplerde dağılma ve tam transfer konularında sorunlar çıktığı da bilinen bir gerçektir. Mürekkepten sonra önemli olan bir diğer unsur ise baskı yüzeyinin mürekkebi emecek yeterli kalitede olup olmadığıdır. Kalitesiz yüzeyler ayrıca boya dökülmesi ve kalkması da yapabilmektedir.

 

Kanvas tabloların tercih edildiği birçok alan bulunmaktadır. Bu alanlardan en popüler olanları aşağıda kısa tanıtım yazıları ile bulabilirsiniz.

Atatürk Kanvas Tablosu

Atatürk kanvas tablosu ile evinizin her köşesine renk katabilir, ülkemizin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü her an anabilirsiniz. Atatürk kanvas tablolarında birçok alternatif bulunmaktadır.  Kategoride birden fazla tasarım ve her boyuttan seçenekler bulunduğu için evinize uyup uymadığı ile alakalı bir endişe yapmanıza gerek yok. Farklı kanvas tablolar vasıtası ile inceleme yapabilirsiniz.

Osmanlı Kanvas Tablosu

Osmanlı kanvas tabloları ile Türk-İslam tarihinde uzun bir geçmişe sahip olan unutulmaz imparatorluğu ve onun ardında bıraktıklarını, evinizin veya mekanınızın çeşitli yerlerinde sergileyebileceksiniz. Dünya dört bir yanındaki birçok devleti hükmü altına almış Osmanlı İmparatorluğu ardında sanatsal ve mimari olarak oldukça zengin bir kültürel miras bıraktı. 36 padişahın tuğrasını tablolar üzerinde sergileyebilmenin yanında, ihtişamı ile göz kamaştıran İmparatorluk bayrağını evinizdeki baş köşeye koyabilirsiniz.Bu ve bunun gibi Osmanlı İmparatorluğuna ait mirasları gözünüzün önünde tutmak ve aksesuar olarak değerlendirmek istiyorsanız bu tablolar size uygun olacaktır.

Ülkeler ve Şehirler Kanvas Tabloları

Kanvas tablo tercihlerinde çoğunlukla tercih edilenlerde ilk sıralarda gelenlerden biri ülkeler ve şehirler kanvas tabloları olmaktadır. Tablolar sayesinde Amerika’dan Çin’e kadar bir çok ülkeyi istediğiniz yerlerde sergileyebileceksiniz . Kanvas tablolara yakından bakacak olursak; tablolar bir ülkenin veya şehrin en çok beğenilen mekanlarını yansıtmanın yanı sıra, kültürüne de ayna olabilmektedir. Böylece de tablolar, mekanlarda en çok kullanılan aksesuarlardan biri olmaktadır.

Ünlüler, Sinema ve Dizi Kanvas Tabloları

Her birimizin idolü, beğendiği bir dizisi veya filmi vardır. Birçok dünya yıldızını evimizde sergileyebilme olanağını sunan tablo ayrıca pub ve barlarda oldukça çok tercih edilmektedir. Bunun sayesinde, hayranı olduğunuz karakterlerin tasarımlarını evinizde veya mekanınızda beğeniye sunmak için ünlüler, sinema ve dizi kanvas tabloları arasında birini seçebilirsiniz. Birçok fazla çeşitle karşı karşıya kalacağınız yanında, istenilen boyu ve tipte yapılmış olan tabloları da görebilirsiniz.

Yiyecek ve İçecek Kanvas Tabloları

Sadece oturma odası veya yatak odalarında kanvas tablo kullanım tamamen algıdır. Yiyecek ve içecek kanvas tablosu başlığı altındaki tabloları mutfaklarda, publarda, cafe ve restoranlarda ortama uyum sağlayan havası ile tercih edilmekte olan bir çeşittir. Birçok çeşidin ve tasarımın olduğu tablo tiplerinin en büyük kaynağı ise mutfak fotoğrafçılığıdır.

Kişiye Özel Tablo

Kanvas tablo satışlarında kişiye özel tablo hatırı sayılı tiplerden biridir. Tasarımlarınızın ışığında evin duvarlarına renk getirecek ve ortamın atmosferini değiştirecek tablolar, kişilerin arzularına göre farklı boyutlarda ve farklı seçenekler yardım ile hazırlanmaktadır. Hediye maiyetinde sizlerin tasarımı ile hazırlanan tablolar site üzerinden istenilen yere hızlı bir şekilde kargo yolu ile ulaştırılmaktadır

Ürün Tablo Listenize Eklendi