İstanbul Kanvas Tabloları

Aktif filtreler

Toplam 100 üründen 1-24 arası gösteriliyor

İstanbul Kanvas Tabloları

 

İstanbul kanvas tabloları günümüzde en çok rağbet gören tablolar arasında yerini almaktadır. Bildiğiniz üzere Avrupa’da en kalabalık metropol şehirler arasında yerini alan İstanbul, çeşitli güzel manzaraları ile ön plana çıkıyor. İstanbul için yüzlerce yazılan şarkı ve şiirin yanı sıra çekilen fotoğrafları da oldukça fazladır. Dünyaca ünlü fotoğrafçıların bile İstanbul’a gelip fotoğraf çekmek için çaba gösterdiğini bilmekteyiz. İstanbul kanvas tablosu üzerinde muhteşem tarihi ve modern yapılar ile evinizin istediğiniz köşesini şenlendirebileceksiniz.

İstanbul Tarihi

İstanbul konum olarak merkezi yerde olduğu için çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Bu yüzden de geçmişte farklı isimlerle anılmıştır. Şehrin bilinen ilk ismi “Bizantion” olurken “Augusta Antonina, Nova Roma, Konstantinopolis, Kostantiniyye, İslambol” gibi isimleri de almıştır. En son ismi ise günümüzde bildiğiniz gibi İstanbul olmaktadır.

İstanbul tarihine baktığımızda yapılan kazı çalışmalarında 8500 yıllık bir geçmişi olduğunu görmekteyiz. 3000 yıllık da başkentlik geçmişi bulunmaktadır. Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan, Karadeniz ile Marmara Denizi arasındaki geçişleri kontrol edebilen İstanbul aynı zamanda çok güzel bir stratejik noktaydı. Bu yüzden imparatorluklar bu kent için çok büyük savaşlar vermiştir.

Şüphesiz Osmanlı İmparatorluğu açısından 1453 yılı bir dönüm noktası olmuştur. Bir çağı kapatıp yeni bir çağ açan Fatih Sultan Mehmet, bu şehrin fatihi olarak bilinmektedir. 1453 yılından 1923 yılına kadar şehir Osmanlı İmparatorluğunda kaldı. Ardından Cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti topraklarına dahil edildi. Böylece boğazların kontrolü Türkiye Cumhuriyeti elinde kaldı.

İstanbul Kanvas Tablosu

İstanbul kanvas tablosu içerisinde Galata Kulesinden Kız Kulesine kadar birçok eseri görmeniz mümkün olacaktır. Aynı zamanda efektler ile süslenmiş köprü görüntüleri, muhteşem taksim sokakları da yine kanvas tabloları üzerinde yer alacaktır. Tabloların çeşitliliği sayesinde evinizde kullandığınız mobilyalara uygun renk bulmak sandığınız kadar zor olmayacaktır. Elinizin altında onlarca İstanbul tablosunu gezebilir, istediğiniz boyutlarda evinize uygun olacak tablonun siparişini verebilirsiniz. Böylece İstanbul’a olan aşkınızı evinizin bir köşesinde yaşatabilirsiniz. İstanbul’a delicesine aşık olmayanların bile gönlünde taht kuracak bu tabloları çok sevecek, evinizin bir köşesinde bulunmasını isteyeceksiniz.

Ürün Tablo Listenize Eklendi