Atatürk Kanvas Tabloları

Aktif filtreler

Toplam 24 üründen 1-24 arası gösteriliyor

Atatürk Kanvas Tabloları

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye için önemli bir yere sahip olduğu gibi onu ölümsüzleştiren kanvas tabloları da evinizde önemli bir yere sahip olabilir. Atatürk kanvas tabloları farklı resimler ve boyutlar ile satın alınabilir durumdadır. Evinizin bir köşesine uyum sağlayabilecek ve hem göze hem de dekora hitap edebilecek bu kanvas tablolar evinize ayrı bir hava katacak.

Mustafa Kemal Atatürk 1881 doğumlu olup 1938 yılında hayata veda etmiştir. Birinci Dünya Savaşında görev almış olup Osmanlı Ordusu bünyesinde hizmet vermekteydi. Burada yakaladığı başarılar onun askeri alanda kolay bir şekilde yükselmesini sağladı. Kısa süre içerisinde askeriyede ve görev yaptığı yerlerde saygı görmeye başladı. Çanakkale Cephesi, Sina ve Filistin Cephesi başarıları onu generalliğe kadar taşıdı. Ardından Osmanlı İmparatorluğu yenilgisinden sonra sahneden hiçbir zaman inmeyen, Türk halkı için kendisini feda eden Mustafa Kemal Atatürk kurtuluş savaşını başlattı.

Kurtuluş Savaşı esnasında onu destekleyenlerin olduğu gibi desteklemeyenlerin de önünü kestiğini, düşmanlar ile iş birliklerinde bulunduğunu bilmekteyiz. Bu engellere rağmen Mustafa Kemal Atatürk hiçbir zaman yılmayarak Türklerin özgür bir yaşam sürebilmesi için mücadelesine devam etmiştir.

Kurtuluş Savaşı Sonrası Mustafa Kemal Atatürk

Başlattığı kurtuluş savaşı sonrasında düşman ordularını Osmanlı İmparatorluğundan kalan topraklardan uzaklaştırarak ülkeyi kurtarmayı başarmıştır. Bu aşamadan sonra Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarını daha yorucu zamanlar beklemektedir. Savaştan yeni çıkmış yorgun Türkiye için inkılap çalışmaları beklemektedir. Osmanlı İmparatorluğu zamanından kalan ve değişmesi gereken bazı kurallar ile başlanarak büyük çalışmalara imza atıldı. Harf inkılabı ile okuma yazma bilmeyen köylü kesime daha fazla eğitim vermeye başlanıldı. Türk fabrikaları kurularak dışarıya olan borcumuz ödenmeye başlandı. Aynı zamanda tarımcılık ve sanayi sayesinde artık Türk halkı kendi geçimini kendisi sağlayabiliyordu.

Atatürk kanvas tablosu bu yüzden evinizin köşesine renk katacak ve günümüz Türkiye’si için borçlu olduğumuz Mustafa Kemal Atatürk’ü her an anabileceksiniz. Her renkten ve her boyuttan seçenekler olduğu için eve uygun olup olmama durumunu düşünmenize gerek yok. Farklı alternatifler üzerinden inceleme yapabilirsiniz.

Ürün Tablo Listenize Eklendi